1.    
 2.     Викривлення носової перегородки

Викривлення носової перегородки

В нормі у людини кістково-хрящова перегородка розділяє порожнину носа на дві рівні половини, що забезпечує нормальне носове дихання. У багатьох дітей і дорослих відзначається викривлення перегородки легкого ступеня, яке розвивається під час неоднакового зростання її хрящової і кісткової частин в дитинстві і нічим не проявляється. Також перегородка може деформуватися через поліпа, розростання носової раковини, в результаті травми, особливо недоліковані.

Виражені викривлення або деформація носової перегородки у вигляді шипа або гребеня перешкоджає нормальному проходженню потоку повітря через носову порожнину і викликає відповідні симптоми :

 • порушення носового дихання;

 • хронічні запальні процеси слиз стій носа, придаткових пазух і середнього вуха,

 • виділення з носа, зниження нюху;

 • хропіння під час нічного сну;

 • деформацію частини або всього носа (естетичний недолік);

 • « носові »звуки при розмові;

 • закладеність вух;

 • головний біль і втому.


 1. Як лікувати
 2. яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

поліпи ЛОР-органів займається лікар-отоларинголог . В першу чергу, особливо при невеликих розмірах, він призначає лікарське лікування – краплі, спреї і препарати зі стероїдами, щоб зняти запалення і зменшити за рахунок цього поліпозні розростання. Якщо це не працює, видаляються носові поліпи під місцевим знеболенням спеціальним інструментом або лазером (безболісно і безкровно).

Однак великі множинні поліпи, які «тягнутися» з придаткових пазух, вимагають більш складного втручання (функціональної ендоскопічної ендоназальной хірургії пазух в умовах стаціонару). Отоларингологи-хірурги проводять операцію через ніс за допомогою ендоскопа і очищають від поліпів пазухи, а також можуть поправити носову перегородку. Також активно лікують фонове захворювання, наприклад, алергічний риніт або синусит.

Яку діагностику проходити

При вищеописаних симптомах потрібно звернутися до лікаря-отоларинголога. Деякі поліпозні освіти він бачить відразу при огляді, маленькі розростання слизової і зміни в придаткових пазухах він виявляє за допомогою ендоскопічного приладу. Іноді він призначає КТ або МРТ, щоб візуалізувати все поліпи і зміни носової перегородки. Якщо є алергічні прояви, потрібна консультація алерголога.

Наслідки

Запущені носові поліпи позбавляють людину нормального носового дихання і значно погіршують якість життя: він погано спить, «несмачно» їсть, знижується працездатність, мучать нескінченні застуди. Чим далі відкладається візит до отоларинголога, тим більше ризик потрапити на складну операцію.

Написати коментар