1.    
 2.     Тромбоемболія легеневої артерії

Тромбоемболія легеневої артерії

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) є жізнеугрожающих стан, при якому відбувається обтурація просвіту легеневої артерії або її гілок тромбомасси, внаслідок чого порушується вентиляція і гемодинаміка.

Клінічно тромбоемболія проявляється:

 • больовим синдромом в грудях;
 • нападом задухи;
 • ціанозом верхньої половини тіла;
 • зниженням артеріального тиску;
 • аритмією ;
 • кашлем з кров’яною мокротою;
 • прискореним серцебиттям;
 • непритомністю.

Також можливі судоми, кровоізліян я в головний мозок, набряк мозку і психомоторне збудження.

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

З огляду на тяжкість стану, лікування ТЕЛА проводиться в реанімації. У разі тромбозу дрібних гілок, можливо лікування в пульмонологічному відділенні.

До основних завдань лікування належить встановлення причини і факторів жізнеугрожающего состоянія.Среді них потрібно акцентувати увагу на тромбозі вен гомілки, порожнистої вени, тромбофлебіті, серцево-судинної патології (аритмії, ендокардиті), сепсисі, онкологічних хворобах, порушенні згортання (гіперкоагуляції) і антифосфоліпідним синдромі.

Терапія включає проведення інфузійної терапії з метою корекції гемодінамі еских порушень, інсуфляцію кисню, введення тромболітиків лікарських засобів (антикоагулянтів) для зменшення в’язкості крові, розчинення тромба і відновлення прохідності судини.

При масивної ТЕЛА і неефективності тромболізису здійснюється тромбемболектомія судинними хірургами.

Яку діагностику проходити

Діагностикою ТЕЛА займаються пульмонологи, кардіологи та реаніматологи. Основна мета діагностики – встановлення місцезнаходження тромбу. Для цього проводиться аналіз крові для визначення Д-димеру і досліджується коагулограмма.

Крім того застосовується ЕКГ, рентгенографія легенів, ЕхоКГ, сцинтиграфія легких, ангіопульмонографія і ультразвуковадоплерографія вен нижніх кінцівок.

Наслідки

В залежності від виду ураженої артерії, ускладнення призводять як до декомпенсації серцево-судинної і дихальної системи, так і раптового летального результату.

У зв’язку з тяжкістю патологічного процесу , необхідно негайно звернутися до лікаря, не чекаючи у удшенія стану. Чим раніше буде розпочато тромболітична терапія, тим вище шанси успішного результату.

Написати коментар