Ошибка базы данных WordPress: [INSERT, UPDATE command denied to user 'u179219'@'185.84.108.230' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1623758628.8658759593963623046875', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Хвороба Спондилолистез

Ошибка базы данных WordPress: [UPDATE command denied to user 'u179219'@'185.84.108.230' for table 'wp_postmeta']
UPDATE `wp_postmeta` SET `meta_value` = '739' WHERE `post_id` = 1356 AND `meta_key` = 'views'

  1.    
  2.     Спондилолистез

Спондилолистез

Спондилолистез – патологія хребетного стовпа, що характеризується зміщенням вишележащего хребця вперед або назад щодо нижнього. Виникає, як правило, в поперековому відділі спини.  Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я, від цього захворювання страждають 2-6% населення. Проявитися спондилолистез може у будь-якої людини. Клінічна картина така: скарги на больовий синдром у спині або нозі, посилення болю при згинанні попереку, виражена спастичність тазостегнових м’язів задньої групи, дегенеративні зміни міжхребцевого диска, а також його зміщення вперед.

Як лікувати

    

Необхідно повністю виключити фізичні навантаження, пов’язані зі згинанням в попереку і підйомом тягарів, записатися на заняття лікувальною фізкультурою, масаж спини, плавання. Така терапія ефективна при легкій формі захворювання і дозволяє повернутися до звичного життя за короткий термін.

    

Хворим з тяжкою формою спондилолистеза рекомендується носити корсет, жорстко фіксує поперек в анатомічно правильному положенні. Для зняття гострого болю в спині призначаються ін’єкції кортизону або прийом стероїдів.     У запущених випадках проводиться операція, після якої необхідно півроку носити жорсткий корсет, а жінкам відмовитися від високих каблуків.

    

Яку діагностику проходити

    

Необхідно пройти консультацію у невролога і зробити рентген хребта. За знімком фахівець визначить ступінь розвитку спондилолістезу, побачить наявність супутніх патологій (сколіоз, лордоз і т.д.). При необхідності додаткової діагностики лікар направить пацієнта на комп’ютерну томографію хребта, магнітно-резонансну томографію або рентгеноконтрастні дослідження.  В окремих випадках проводиться провокаційна дискографія з контрастує речовиною з метою визначення обсягу хірургічного втручання.

    

Наслідки

    

Запущений спондилолистез призводить до деформації хребетного стовпа, здавлення міжхребцевих нервів і звуження хребетного каналу. Це, в свою чергу, веде до обмеження рухливості хребта і сильних болів в спині.

Написати коментар