1.    
 2.     Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника – це захворювання, яке представляє комплекс функціональних порушень роботи нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Стан не можна назвати самостійним недугою, зазвичай воно виникає як наслідок інших патологічних процесів. Синдром з’являється на тлі стресів, гормональних порушень, кишкових інфекцій. Виявляється патологія такими симптомами, як запор та діарея, дискомфорт в області живота, метеоризм. Ознаки СРК постійно змінюють один одного, виникають без видимих ​​причин і самостійно зникають.

          

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

Захворювання пов’язане з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, тому при появі тривожних симптомів доцільно звернутися до гастроентеролога. Лікар вислухає скарги, проведе огляд і на основі отриманих відомостей складе ефективний план лікування. Терапія полягає в наступному.

 1. Дотримання дієти. Коригування раціону полягає в обмеженні вживання продуктів, що викликають підвищене газоутворення (капуста, бобові, чорний хліб, молоко, виноград). Хворим показана дієта, заснована на вживанні рідкої їжі, кисломолочних і злакових продуктів. План раціону складає гастроентеролог при створенні плану терапії, є сенс також звернутися до дієтолога.
 2. Прийом лікарських препаратів. Медикаментозне лікування спрямоване на усунення переважаючого симптому. Якщо пацієнту найбільший дискомфорт доставляє запор, призначаються проносні засоби і пребіотики. Для нейтралізації діареї використовуються антидиарейні препарати.
 3. Антистресова терапія. Як вже було сказано, стрес одна з найпоширеніших причин СРК. В такому випадку пацієнту показані антидепресанти, консультації психотерапевта.

Яку діагностику проходити

Встановлення причин захворювання – головна мета діагностики. Синдром роздратованого кишечника рідко виникає сам по собі, тому вкрай важливо визначити джерело неприємного стану. Обстеження у лікаря починається з уточнення симптомів і з’ясування анамнезу їх розвитку. Потім призначаються такі процедури:

 • аналіз крові на визначення рівня лейкоцитів;
 • дослідження калу;
 • ректороманоскопа;
 • колоноскопія.

Наслідки

Дотримання рекомендацій лікаря дозволяє перемогти симптоми СРК і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. При відсутності лікування, як правило, ускладнень не виникає, але синдром здатний значно знизити працездатність.

Написати коментар