1.    
 2.     Сифіліс

Сифіліс

Сифіліс відноситься до ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом). Збудник цього серйозного венеричного захворювання – бліда трепонема, проникаючи в організм, вражає в першу чергу слизові оболонки. У місці її впровадження через місяць після зараження утворюється безболісна виразка або ерозія (шанкр), збільшуються сусідні лімфатичні вузли. У міру поширення інфекції через кілька місяців з’являється висип на шкірі (вторинний сифіліс), через 3 роки і пізніше – третинний сифіліс з ураженням внутрішніх органів, кісток, хрящів, суглобів, головного і спинного мозку. Від вагітної жінки сифіліс може передатися плоду, і дитина народитися з вродженими сифілісом. Іноді хвороба поширюється і побутовим шляхом.

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

Лікують сифіліс лікарі-дерматовенерологи, зазвичай на умовах анонімності. Терапія включає введення великих доз антибіотиків декількох груп – пеніциліни пролонгованої дії, тетрациклін еритроміцин, азитроміцин, цефтриаксон за певними схемами. Триває лікування 2 місяці. Обов’язково проводиться профілактичне лікування всіх статевих партнерів. Самолікування неприпустимо, так як завжди є недостатнім і безконтрольним, що не гарантує повного одужання.

Яку діагностику проходити

З метою діагностики сифілісу призначається добре всім відомий аналіз РВ ( реакція Вассермана), а також мікроскопічне дослідження матеріалу, отриманого з шанкра або висипки на шкірі, імунологічні аналізи (РІФ-абс і ІФА), які дозволяють судити про давність сифілісу.

Наслідки

Якщо своєчасно не вилікувати цю виліковна, але в той же час страшну по свої м віддалених наслідків хвороба, дочекатися третинного сифілісу, виникнуть найважчі, спотворюють і зовнішність, і внутрішні органи ускладнення:

 • розростаються гуми (доброякісні пухлини) на шкірі, слизових, на внутрішніх органах, в головному мозку;

 • повністю випадає волосся;

 • «провалюється» ніс;

 • з’являються ознаки ураження центральної нервової системи (запаморочення, епілептичні припадки, порушення слуху, мови, зору);

 • виникають інвалідизуючих остеоартрози і артрити;

 • азвівается печінкова недостатність;

 • з’являються серцево-судинні проблеми;

 • виснажується імунна система;

 • страждає інтелект.

За 8-10 років недолікований сифіліс повністю руйнує навіть дуже міцний організм, тому так важливо своєчасно звернутися і пролікуватися у дерматовенеролога

Написати коментар