1.    
 2.     Поліневропатія

Поліневропатія

Поліневропатія являє собою сукупність захворювань, для яких характерне ураження периферичних нервів. Виділяють два основних типи патологічних змін:

 • аксональное пошкодження;
 • демиелинизация.

 • Симптоматика залежить від поширеності ураження нервів. Вона включає:

 • млявий параліч;

 • м’язова слабкість;

 • симетрична м’язова атрофія;

 • втрата чутливості в формі «шкарпеток», «рукавички»;

 • дисфункція дихальної мускулатури (синдром Гієна-Барре);

 • пригнічення сухожильних рефлексів.

При ураженні товстого типу волокон страждає вібраційний вид чутливості , а при залученні в патологічний процес тонких волокон втрачаються больові і температурні відчуття.

в разі аксональной поліневропатії спостерігається сухістю до жи, порушення контролю над судинним тонусом, прискорене серцебиття, зниження артеріального тиску, лібідо і дисфункція травного тракту.

       

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

При наявності спадкових факторів, лікування симптоматичне. Якщо хвороба викликана інтоксикацією, порушеннями з боку шлунково-кишкового тракту і обмінними процесами – терапія спрямована на зниження вираженості клінічних проявів.

Ефективного медикаментозного лікування для поліневропатії немає. Спеціаліст рекомендує займатися лікувальною фізкультурою. При розвитку захворювання людина повинна підтримувати всі органи і системи, для зниження вираженості м’язової слабкості.

Яку діагностику проходити

Постановкою діагнозу займається лікар-невролог. Він збирає повний анамнез про пацієнта, включаючи його спосіб життя, наявність супутніх захворювань і спостережувану клінічну картину.

Спеціаліст збирає інформацію щодо розвитку міастенії, атрофії у найближчих родичів. Потім проводиться оцінка чутливості і рефлексів.

Запідозривши поліневропатії, пов’язані з ураженням важкими металами, рекомендується здати загальний аналіз крові, сечі. Також при необхідності призначається проведення біопсії.

Наслідки

Хронічна форма захворювання відрізняється сприятливим прогнозом. Практично 90% пацієнтів вдається досягти стадії постійної ремісії. Спадкова форма захворювання важко піддається лікуванню і постійно прогресує. Людям доводиться адаптуватися до свого стану.

Прогресування захворювання здатне привести до повної втрати працездатності та значно погіршити якість життя людини.

Написати коментар