1.    
  2.     Пародонтоз

Пародонтоз

Пародонтоз – патологічний процес в пародонті (кількох тканинах, що оточують зуб і утримують його в кістковій лунці). Цей стан не слід плутати з пародонтитом, при якому переважає запальний процес, за рахунок чого і відбувається руйнування і м’якою, і твердою тканини (ці захворювання часто поєднуються).

При пародонтозі розсмоктування всіх структур пародонту відбувається і без запалення внаслідок аутоімунних механізмів. Точна причина поки не визначена, часто пародонт страждає на тлі важких хронічних захворювань (туберкульозу, цукрового діабету), авітамінозу, виснаження.

Необоротні зміни в ротовій порожнині розвиваються повільно і проявляються в першу чергу оголенням шийок зубів за рахунок того, що ясна стає менше. Далі розсмоктується і зв’язковий апарат, і кісткова тканина, тому розвивається рухливість зубів, а з часом вони розхитуються і випадають з лунок.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

< / p>

Як лікувати

Лікування, спрямованого на безпосередню причину пародонтозу, не існує. Кілька призупиняють процес розсмоктування тканин різні фізіотерапевтичні процедури і застосування місцевих засобів (рослинних, вітамінних, судинних) і загальне оздоровлення організму. Головне завдання стоматолога – якомога довше зберегти зуби. З цією метою проводиться пластика ясен, шинування та інші маніпуляції, які зміцнюють зубний ряд і утримують хитаються зуби.

Коли їх зберегти вже неможливо, їх видаляють і проводять протезування, в тому числі за допомогою імплантатів. Попередньо проводиться складна хірургічна операція – нарощування кісткової тканини за допомогою власної або донорської кістки і штучних матеріалів.

Таким чином, в лікуванні пародонтозу беруть участь кілька стоматологів з вузькою спеціалізацією:

  • пародонтолог;

  • хірург;

  • протезист.

Яку діагностику проходити

Стоматолог після огляду ротової порожнини призначає рентгенографічне дослідження, панорамний знімок всієї ротової порожнини, який демонструє стан і обсяг каней. З його допомогою лікар визначає ступінь пошкодження пародонта, стадію пародонтозу, розробляє лікувальну стратегію.

Наслідки

Якщо не почати лікування пародонтозу на ранніх стадіях, протягом 10-15 років можна втратити всі зуби. Якщо своєчасно зміцнювати їх в зоні пародонтозу, протезувати загублені зуби, цей період можна продовжити на десятки років.

Написати коментар