1.    
 2.     Остеоартрит

Остеоартрит

Остеоартрит – це група патологій різного походження, при яких відбувається ураження всіх компонентів суглоба: синовіальної оболонки, хряща, зв’язки, капсули, субхондральної кістки, навколосуглобових м’язів.

Найчастіше захворювання вражає суглоби колінний, тазостегновий і кистей рук, як ізольовано, так і в різних поєднаннях. У хворого з’являються короткочасні або постійні болі, що збільшуються під впливом фізичного навантаження. Зазвичай в області суглоба відзначається припухлість, місцеве підвищення температури. Надалі наростають деструктивні зміни, ослаблення зв’язкового апарату і м’язів, розвивається деформація і тугоподвижность суглоба.

          

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

В залежності від причин виникнення остеоартриту у пацієнта його лікуванням займаються ревматолог, терапевт або лікар-ортопед. Кожному хворому призначається індивідуальний лікувальний курс, що включає такі заходи.

 1. Немедикаментозні терапія. Дієта та фізичні вправи для підтримки нормальної маси тіла і профілактики серцево-судинних захворювань. Застосування ортезів для корекції навантаження на суглоб.
 2. Медикаментозна терапія. Призначаються нестероїдні протизапальні препарати, анальгетики, хондропротектори, кортикостероїди, антидепресанти і міорелаксанти.
 3. Хірургічне лікування. Показано пацієнтам з вираженими болями, порушенням функцій суглоба і при неефективності консервативної терапії. Виконується ендопротезування уражених суглобів.

Яку діагностику проходити

Діагностика остеоартриту в першу чергу заснована на оцінці симптомів захворювання і результатах рентгенологічного дослідження. Головний клінічний ознака – біль в області ураженого суглоба, що посилюється при навантаженні або в положенні стоячи.

При огляді доктор відзначає потовщення, припухлість, деформацію суглоба, обмеження рухів і присутність сторонніх звуків. На рентгенограмі – звуження суглобової щілини, відкладення на кісткової поверхні, потовщення синовіальної оболонки.

Додатково можливе призначення:

 • клінічного і біохімічного аналізу крові (в тому числі на ревматоїдний фактор) ;
 • МРТ;
 • КТ;
 • УЗД;
 • остеосцинтиграфії;
 • денситометрии.

Наслідки

Без адекватного лікування ранніх стадій хвороби вона буде прогресувати аж до розвитку важких ускладнень (коксартроз, гонартроз). У такому випадку існує великий ризик інвалідизації хворого.

Написати коментар