1.    
  2.     Неврит слухового нерва

Неврит слухового нерва

Неврит слухового нерва – основна причина втрати слуху у людини. Більш точно патологію називають «нейросенсорна туговухість», так як захворювання пов’язано не з запаленням кохлеарного нерва, а з ураженням структур внутрішнього вуха і головного мозку, які забезпечують звуковосприятие. Нейросенсорна туговухість буває вродженої та набутої, відповідно, виникає в будь-якому віці, частіше з одного боку. Придбана нейросенсорна туговухість найчастіше розвивається внаслідок інфекційних захворювань, прийому деяких ліків, інсульту, черепно-мозкових травм. Крім зниження слуху, аж до його повної відсутності, проявляється постійним шумом у вухах, іноді запамороченням і порушенням координації.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати

При раптовому різкому погіршенні слуху, який супроводжується шумом у вухах, потрібно звернутися до < a href = "https://likarni.com/doctors/kyev/otolaringologija" title = "отоларинголога"> отоларинголога . Можливо, вас госпіталізують для інтенсивного комплексного медикаментозного лікування і порятунку слухової функції. Терапія включає препарати, які впливають на нервові клітини головного мозку, їх кровопостачання і внутрішньовенні вливання. Крім того, застосовується фізіотерапія (акупунктура, електростимуляція, електрофорез ліків і інші методи).

При неефективності консервативного лікування і вродженої приглухуватості застосовується:

  • корекція слуху за допомогою різних слухових апаратів, підібраних аудіолігв;

  • кохлеарна імплантація – розміщення в області внутрішнього вуха електронного високотехнологічного пристрою (протеза);

  • хірургія внутрішнього вуха і радіохірургія головного мозку.

Яку діагностику проходити

< p> Лікар зазвичай проводить комплексну інструментальну перевірку слуху, що включає аудіометрію, огляд вуха за допомогою отоскопа, тестування вестибулярної функції, призначає КТ і МРТ голови. Проводяться консультації вузьких фахівців: аудіолога, отоневролога, невролога, вестибулології.

Наслідки

Без своєчасного звернення до отоларинголога і лікування нейросенсорна туговухість дуже швидко прогресує і призводить до повної незворотної втрати слуху. При запізнілою кохлеарної імплантації у дітей з вродженою патологією результат буде гірше, буде потрібно більш тривала слухова реабілітація.

Написати коментар