1.    
  2.     Каротінодермія

Каротінодермія

Каротінодермія є специфічне забарвлення шкірних покривів в жовтяничний колір з відтінком зеленого або оранжевого.

В більшій мірі страждають ділянки тіла, де уповільнене кровообіг, наприклад, в області п’ят або долонь. Крім того зміна шкірних покривів зустрічається також в носо-губної зоні, так як каротин, виділяючись через пори разом з потом і сальним секретом, накопичується в роговому шарі епідермісу.

В більш важких випадках можливе фарбування шкіри тулуба, кінцівок і нігтьових пластинок. Відмінною особливістю вважається відсутність запалення, жовтого відтінку на слизових оболонках і погіршення загального стану.

Як лікувати

Для правильної постановки діагнозу і визначення лікувальної тактики необхідна консультація гастроентеролога, дерматолога і ендокринолога. При первинному походження синдрому досить заборони на вживання каротінсодержащіх продуктів.

Що стосується вторинної форми потрібно призначення вітаміну А і тиреоидина.

Яку діагностику проходити

При діагностиці слід враховувати причину желтушности. Каротінодермія первинного походження зустрічається у здорових людей і не відноситься до захворювання. Жовтяничне фарбування шкіри спостерігається після надмірного вживання каротину у вигляді гарбуза, моркви та інших продуктів. Провітамін А (каротин) не має здатності повністю засвоюватися, тому накопичується в шкірі і підшкірній клітковині.

Що стосується вторинного генезу, то тут слід акцентувати увагу на наявність додаткових клінічних симптомів. Наприклад, одночасний розвиток фолікулярного типу кератозу, поява сухості і лущення шкірних покривів на тлі желтушности свідчить про печінкову дисфункцію, внаслідок чого каротин повністю не перетворюється на вітамін А. Подібні стани спостерігаються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і тиреоїдної залози.

діагноз встановлюється на підставі шкірних проявів і підтвердження відсутності жовтяниці іншого генезу. З цією метою проводиться УЗД черевної порожнини та досліджується рівень білірубіну в крові.

Наслідки

До ускладнень синдрому відноситься порушення травної функції і поява естетичного дефекту.

Написати коментар