1.    
  2.     Інфаркт мозочка

Інфаркт мозочка

Інфаркт мозочка – це стан, при якому значно падає кровотік і знижується надходження крові в один з відділів головного мозку. В результаті розвивається кисневе голодування, що може спровокувати зупинку припливу крові до органу. При такому стані допомогу хворому потрібно надати максимально оперативно, не допустивши відмирання клітин головного мозку. Якщо це трапиться, мозок вже ніколи не буде повноцінно функціонувати. Наслідки такого стану негативно позначаються на вестибулярний апарат, ведучи до порушення координації рухів, нездатність тримати рівновагу, тремору кінцівок. Симптоматика недуги виражається в спонтанних запамороченнях, труднощі пересування, поданих.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати

Інфаркт мозочка у пацієнтів, які знаходяться в свідомості і у яких зорові і рухові функції не порушені, піддається консервативному лікуванню за допомогою медикаментів.

Лікар -невропатолог виписує препарати, дія яких спрямована на розрідження крові, усунення та запобігання утворенню тром бов, зниження внутрішньочерепного тиску.

На другому етапі лікування, коли стан крові та внутрішньочерепний тиск нормалізовані, призначаються засоби, що знижують артеріальний тиск, цукор і холестерин в крові.

При наявності захворювань серця пацієнта додатково спостерігає кардіолог аж до настання повного одужання.

Аналогічно лікуються вроджені вади мозочка. В особливо важких випадках проводиться хірургічне втручання.

Яку діагностику проходити

При перших же симптомах необхідно звернутися до невропатолога, який дасть направлення на комп’ютерну томографію (КТ) та магнітно резонансна томографію (МРТ). Перша дозволяє розпізнати інфаркт, відокремивши його від схожих хвороб головного мозку. Друга дає чітке графічне зображення судин органу. За результатами МРТ можна визначити стан судин і якість кровопостачання мозку.

Додатково призначаються доплерографія сонних артерій, аналіз ліквору (показує наявність крові в лікворі, при інфаркті вона відсутня) і церебральна ангіографія.

Наслідки

При настанні стану інфаркту без надання першої допомоги людина може померти. Ігнорування профілактичних заходів при наявності симптомів призведе до втрати свідомості, настанню коми, смерті пацієнта.

Написати коментар