1.    
  2.     Хронічна венозна недостатність

Хронічна венозна недостатність

Хронічна венозна недостатність – це патологія, що виявляється порушенням відтоку венозної крові і, як наслідок, її застоєм в нижніх кінцівках. Серед факторів, що викликають захворювання, слід виділити спадкову схильність, малу рухову активність або занадто важке фізичне навантаження, вагітність. Зазвичай недугу супроводжує варикозне розширення вен. Початкова стадія хвороби характеризується набряком ніг, що виникає переважно у вечірній час. Також відчувається тяжкість в нижніх кінцівках, а під шкірою видно запалитися вени.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати

на первинні симптоми багато людей просто не звертають уваги, списуючи їх на звичайну втому. Однак з часом прояви посилюються, біль стає гострою, а набряклість – занадто вираженою. Тривожні симптоми сигналізують про патологічний процес, який потрібно лікувати, інакше почнуться ускладнення. За допомогою варто звернутися до флеболога. Якщо немає можливості записатися на прийом до настільки вузького спеціаліста, бажано відвідати хірурга або лікаря загального профілю.

В лікуванні хронічної венозної недостатності практикуються консервативні і хірургічні методики. Оперативне втручання проводиться в крайніх випадках, коли без видалення частинки опухлої вени не обійтися. В інших ситуаціях патологія коригується медикаментозними засобами і помірним фізичним навантаженням. Пацієнту призначаються флеботропні препарати в комплексі з охолоджуючими компресами. При відсутності регулярного фізичного навантаження рекомендується лікувальна гімнастика, спортсменам краще скорегувати звичайний графік тренувань і зробити його більш щадним.

Яку діагностику проходити

Венозна недостатність – одне з найпоширеніших захворювань сучасності. З цієї причини недугу виявляється досить швидко, передбачуваний діагноз ставиться ще на етапі збору анамнезу. Для отримання точної інформації щодо стану пацієнта проводяться такі процедури:

  • загальний аналіз крові;
  • доплерографія судин нижніх кінцівок;
  • ангіографія;

  • флебографія.

Наслідки

Захворювання не піддається повному лікуванню, але сучасна медицина дозволяє скоригувати її прояви. За умови відсутності терапії венозна недостатність продовжує розвиватися. Підсумком такого прогресу стає трофічна виразка або тромбоемболія.

Написати коментар