1.    
  2.     Холера

Холера

Холера – це особливо небезпечна інфекція, що вражає кишечник. Заразитися холерою можна тільки при безпосередньому контакті з виділеннями хворої людини. Спосіб передачі – фекально-оральний, тобто через екскременти або блювотні маси.

На ранніх етапах (інкубаційному періоді) холера проявляє себе зневодненням і рідким стільцем, без больових відчуттів і запаху, рідкого кольору. Таке явище називається “рисової водою”. Після першого раптового пориву випорожнення стають все більш частими і рясними.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати

Лікування зазвичай проводиться в загальних терапевтичних палатах. В першу чергу доктора відновлюють водний баланс в організмі людини. Потім впливають на збудник (їм є вібріон) за допомогою тетрацикліну. Сучасні методи терапії дозволяють швидко позбутися від захворювання, навіть без застосування антибіотиків.

Яку діагностику проходити

При підозрах на холеру в регіоні, де раніше хвороба не була помічена, потрібно аналізи виділень. Доктора шукають в калових або блювотних масах збудника холери.

Наслідки

Легка форма холери не характеризується більше нічим, крім невеликої сухості в роті. Стан хворого задовільний. При захворюванні середньої тяжкості до симптомів додається блювота, а зневоднення прогресує. В результаті цього на крайніх стадіях хвороби тіло пацієнта зводить судома, риси обличчя різко загострюються, шкіра набуває попелястий відтінок, людина дуже слабкий, нездатний говорити. Блювота і дефекації стають безперервними. На останньому етапі м’язи хворого вже не здатні скорочуватися, виділення виходять легко, при натисканні на черевну порожнину. Людина впадає в кому і вмирає протягом двох діб.

Однак при належному лікуванні холера не залишає наслідків і не закінчується летальним результатом.

Написати коментар