1.    
 2.     Гепатит

Гепатит

гепатиту називають захворювання печінки запального характеру. Зміни в цьому органі, гострі і хронічні, можуть викликати різні чинники.

1. Гепатотропні віруси , будучи найчастішою причиною гострого запального процесу, викликають гепатити:

 • А (хвороба Боткіна), який передається аліментарним шляхом;
 • B (передається через кров, сперму, слину), іноді стає довічним захворюванням;
 • C (передається через заражену кров, найчастіше через ін’єкції і переливання крові), в 80% випадків перехід в хронічну форму;
 • інші форми – D, E, F і G.

2. Вплив алкоголю . Регулярне тривале вживання спиртних напоїв викликає запальний процес в печінкової тканини з подальшою її трансформацією в сполучну.

3. Вплив деяких ліків , хімічних речовин і отрут.

4. Аутоімунні захворювання з ураженням цього печінкової тканини.

        

Гостре запалення печінкових клітин проявляється загальною слабкістю, нудотою, відсутністю апетиту, вагою в правому підребер’ї, жовтяницею шкіри і склер, потемніння сечі, висвітленням калу. При хронічному процесі відзначається підвищена стомлюваність.

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

  < p>

Як лікувати

Лікуванням гострих вірусних і деяких інших запалень печінкової паренхіми в стаціонарі займається лікар- інфекціоніст , хронічних – лікар-гепатолог амбулаторно і в лікарні. При вірусному А і невірусних гепатитах проводиться симптоматичне лікування на тлі дієти, що щадить: дезінтоксикаційна терапія (внутрішньовенні вливання рідини, рясне пиття), гепатопротектори (препарати, «рятують» печінкові клітини), вітаміни, в дуже важких випадках призначаються кортикостероїдні гормони. Гострі і хронічні форми гепатиту В лікуються різними интерферонами і кортикостероїдами, а С – интерферонами і рибавірином. При необхідності показана вакцинація проти гепатитів.

Яку діагностику проходити

В першу чергу лікар призначає аналізи крові, які показують пошкодження печінкових клітин, – білірубін і ферменти (АЛТ, АСТ), а також інші печінкові проби. Віруси виявляються за допомогою імунологічних аналізів, які виявляють різні антитіла і антигени. У складних незрозумілих випадках призначається УЗД з біопсією.

Наслідки

Недоліковані В і С, алкогольний гепатити часто призводять згодом до серйозних наслідків:

 • цирозу печінки;

 • раку печінки.

Недолікований гепатит А викликає довічну хвороба – дискінезію жовчовивідних шляхів, яка знижує якість життя, вимагає дієти.

Написати коментар