1.    
 2.     Атеросклероз

Атеросклероз

Атеросклероз – це швидко прогресуюче захворювання, при якому звужується просвіт судин. Це призводить до погіршення кровообігу і викликає ризик утворення тромбів. Звуження просвіту відбувається за рахунок накопичення холестерину на стінках судин. Недуга вражає переважно магістральні судини і здатний локалізуватися в будь-якій області, тому симптоматика буває різною. При ураженні серця відзначаються болі в грудній клітці, при атеросклерозі судин головного мозку порушуються процеси пам’яті. Якщо недуга локалізована в кінцівках, починається некроз тканин.

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

як лікувати

Так як атеросклероз здатний зачіпати різні системи організму, його лікуванням займається відразу кілька лікарів. Все залежить від локалізації патології. Так, для загального огляду та попередньої діагностики є сенс записатися до терапевта. Якщо атеросклероз пов’язаний з порушенням судин головного мозку, лікування призначає невролог. При ураженні черевної аорти і кінцівок доцільно звернутися до кардіолога.

Незалежно від характеру недуги пацієнтам даються такі рекомендації.

 1. Відмова від шкідливих звичок.
 2. Помірна фізичне навантаження.
 3. Раціональне харчування.
 4. Обмеження стресових ситуацій.

Людям із зайвою вагою варто особливу увагу звернути на другий пункт. Бажано записатися на прийом до дієтолога, який розрахує індекс маси тіла і складе дієту для нормалізації обміну речовин.

Крім загальних рекомендацій лікування атеросклерозу включає прийом медикаментів. Показані препарати на основі нікотинової кислоти, а також фібрати і статини.

Яку діагностику проходити

Перед проведенням діагностичних процедур лікар виконує загальний огляд. Оцінюється стан артерій шляхом пальпації, прослуховується систолічний шум в аорті. Потім призначаються такі дослідницькі методики:

 • рентгенографія (для визначення розміру та локалізації холестеринових бляшок);
 • ангіографія (оцінка кровотоку проводиться шляхом введення в судини контрастної речовини);
 • УЗ-діагностика (дозволяє визначити швидкість кровотоку);
 • аналіз венозної крові на рівень холестерину.

Наслідки

< p> При дотриманні рекомендацій лікаря атеросклероз перестає прогресувати. Після завершення курсу терапії бажано періодично відвідувати терапевта для профілактичного огляду, тоді подальшого розвитку хвороби вдасться уникнути.

Написати коментар