1.    
 2.     Артроз

Артроз

14.11.2017

Артроз – це дегенеративна патологія суглобів, в результаті якої відбуваються дистрофічні зміни в хрящовій тканині. Основні симптоми захворювання: біль при русі, хрускіт в кінцівках, обмеження рухливості ураженої кінцівки. З прогресуванням недуги з’являються зовнішні ознаки у вигляді деформації запалених суглобів. Найпоширенішою причиною артрозу вважається похилий вік, але захворювання нерідко виникає і у молоді. До втрати еластичності хрящової тканини призводять травми, гормональні порушення, зайва вага.

 1. Як лікувати
 2. Яку діагностику проходити
 3. Наслідки

Як лікувати

Хворобливі відчуття в суглобах – перший сигнал про те, що пора відвідати ревматолога, хірурга або ортопеда. Лікар проаналізує загальний характер скарг, потім проведе діагностику і призначить курс лікування. Як було сказано раніше, артроз часто виникає на тлі травм і гормональних порушень. У першому випадку для повноцінного обстеження потрібно додатковий огляд травматолога, у другому – консультація ендокринолога.

Після постановки діагнозу лікар складає терапевтичний план. Як правило, лікування носить комплексний характер і складається з таких рекомендацій.

 1. Обмеження фізичного навантаження, фізіотерапія під наглядом лікаря.
 2. Корекція раціону (для складання дієти бажано записатися на прийом до дієтолога).
 3. Регулярне відвідування санаторіїв.
 4. Прийом лікарських препаратів, призначених лікарем.

Препарати повинні підбиратися лікарем з урахуванням особливостей організму пацієнта. Для усунення больових відчуттів рекомендується прийом анальгетиків. Ефективні також протизапальні препарати. Для підвищення еластичності хрящів і запобігання їх подальшого руйнування призначаються хондропротектори.

Яку діагностику проходити

Ступінь ураження суглобів визначається лікарем-ревматологом за допомогою таких методик:

 • рентгенографія;
 • комп’ютерна томографія;
 • МРТ.

Провідною технологією для діагностики артрозу вважається рентгенографія. На знімку ураженої кінцівки досить добре проглядається звуження суглобової щілини.

Наслідки

Стрімко прогресуюча хвороба призводить до повного руйнування хрящової тканини і повної нерухомості кінцівки. Якщо пацієнт звернувся до лікаря, і фахівець своєчасно призначив лікування, прогноз досить обнадійливий – симптоматика усувається, а людина повертається до звичайного життєвого ритму.

Написати коментар